Ziraat Bankası SMS ile Kredi Almak

0
128

Önceden Ziraat Bankası şubelerine gidilerek yapılan kredi başvurularını artık sanal ortamdan yapmak çok daha kolay bir hale geldi. Dijitalleşen dünyanın ardından Ziraat Bankası müşterilerine yönelik yapılmış bir diğer kolaylık, cep telefonu ile kredi kartı başvurusu yapabilmek oldu. Bu yazıda ziraat bankası sms ile kredi almak konusu ile ilgili tüm sorularınızı cevaplar nitelikte bilgi sahibi olacaksınız.

Bankacılık İşlemleri

Ziraat Bankasının sunmuş olduğu dijital bankacılık hizmeti ile kart sahipleri, pek çok işlemi şubeye yada atmlere gitmeye gerek kalmadan tek tuşla halledebilecek. Ziraat Bankası müşterisi, sahip olduğu kartın bakiyesini, harcamalarını ve borçlarını dijital bankacılık sayesinde görüntüleyebilir. Aynı zamanda isteğe göre kredi kartına ait birikmiş borçları da ödeyebilir. Bununla birlikte borç ödeneği otomatik hale getirilerek kişinin onayı dahilinde her ay düzenli olarak ödeme işlemi de sağlanabilir.

Sms ile Nasıl Kredi Alınır?

Herhangi bir ihtiyaç kredisi için başvuru yapmak isteyen müşteriler, cep telefonlarıyla 4747’ye sms göndererek kredi kartı başvurusu yapabilir. Gönderilen mesajda kişi ilk önce, TUKETICI yazıp bir boşluk bırakmalı, ardından ise TC kimlik numarası ile beraber başvuru yapmak istediği kredi kartının limitini ve aylık net gelirini göndereceği sms de belirtmelidir. Tüm bilgilerini eksiksiz bir şekilde doldurduktan sonra 4747’ye sms gönderen kişi başvurusunu tamamlamış olur. Yapılan başvurunun sonucu ise yine sms yoluyla yada mail üzerinden kişiye gönderilecektir.

SMS Bankacılığı

Tıpkı dijital bankacılıkta olduğu gibi, sms bankacılığı ile de kişi çeşitli bilgilerini sms alarak öğrenebilir. Hesap hareketlerini görüntülemek, çeşitli kredi kartları için yapılacak başvurular, hesap limiti sorgulama… gibi işlemler buna örnek olabilir.

Sms Bankacılığı Ücretli Midir?

Dijital bankacılık ve sms bankacılık hizmetlerinde Ziraat Bankası tarafından herhangi bir ücret talep edilmez. Ancak kişinin kullanmakta olduğu operatöre göre, yolladığı her sms için 1 sms düşüş olacaktır.

Kredi Kartı Başvurusu Onayından Sonra Ne Yapmak Gerekir?

Sms üzerinden yapılan kredi kartı başvuruları çoğunlukla gün içerisinde sonuçlanmaktadır. Sonucu olumlu olan müşteriler, Ziraat Bankası çalışanı tarafından aranarak konu ile ilgili bilgilendirilir. Kredi kartı başvurusu için gerekli olan belgeler konusunda da müşteri mutlaka bilgilendirilir.

Kredi Kartı İçin Gerekli Belgeler

Müşterinin TC kimlik kartı, müşterinin aylık olarak gelirini gösteren bir belge, kişinin ikametgah belgesi (e-devlet sistemi üzerinden alınabilir). Bu belgeleri eksiksiz olarak getiren kişiler rahatlıkla kredi kartlarını teslim alabilirler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here