Ziraat Bankası Konut Kredisi 2018

0
126

Ev sahibi olmak isteyen vatandaşlar, konut fiyatlarının yüksek olması nedeniyle nakit ödeme yapma konusunda sıkıntı yaşarlar. Bu durumda konut alma konusunda bankaların sağladıkları konut kredilerinden yararlanmayı tercih eden vatandaşlar, fiyat araştırmasına başlayacaklardır. Uygun seçeneklere sahip olan Ziraat Bankası konut kredisi 2018 avantajlarıyla bugün almak istediğiniz evi yarına ertelemeyin.

Ziraat Bankası Konut Kredilerine Başvuru

Ziraat Bankası konut kredileri birçok farklı çeşitte müşterilere sunuluyor. Bu konut kredilerine başvuruda bulunacak müşterilerden istenen genel belgeler ise;

  • Kredi başvuru formu,
  • Krediye başvuruda bulunacak kişinin çalışıyorsa gelir belgesi,
  • Fotokopi olarak nüfus cüzdanı, pasaport veya sürücü ehliyeti,
  • Satın alınacak evin fotokopi olarak tapu belgesi oluyor.

Kredi başvurusunda istenecek başka belgeler de, kredinin türüne göre Ziraat Bankası tarafından talep edilebiliyor. Bu belgeler bütün konut kredilerinde istenen genel belgelerdir. Bu nedenle talep edilecek ekstra başka belgeler de olabilir.

Ziraat Bankası Konut Kredileri Faiz Oranları

Ziraat Bankası, müşterilerini her zaman uygun koşullu kampanyalar ile buluşturmaya çalışan bir banka olmuştur. 1863’de kurulduğu günden bu yana, her zaman müşterilerine en iyi finansal desteği sağlamaya çalışan banka olarak ön plana çıkmış ve günümüzde de bu politikasından hiçbir şey kaybetmemiştir.

Ziraat Bankası, müşterileri için 2018 senesinde dört farklı konut kredisi kampanyası oluşturmuştur. Bu kredi kampanyalarında faiz oranları incelendiği zaman, faiz oranlarının sabit olarak %1.67 olduğu görülebiliyor. Piyasa durumu genel olarak incelendiği zaman, Ziraat Bankası tarafından belirlenen bu faiz oranının son derece uygun olduğunu söyleyebilmek mümkün oluyor. Konut kredilerinde günümüz koşullarında %2.00 oranı altında faize rastlamak neredeyse imkansız hale gelmiştir.

Ziraat Bankası Konut Kredileri Vade Seçenekleri

Ziraat Bankası, konut kredi seçeneklerinde müşterilerini memnun edecek vadelere yer veriyor. Dört farklı konut kredisini de tek tek incelediğimiz zaman, her birinde vadeler 120 aya kadar uzatılabiliyor. 36 ay ile başlayan vade seçenekleri, müşterinin talebi doğrultusunda 120 aya kadar esnek bir ödeme planı oluşturulmasına yer veriyor. Bu durum da, düşük faiz oranlarıyla ve uzun vadeler ile konut kredisi çekmenize olanak tanıyor. Böylelikle uzun vadelerde kredi borcunuzu rahat bir şekilde geri ödeme imkanınız bulunuyor.

Ziraat Bankası Konut Kredileriyle Çekilebilecek Tutarlar

Vade ve faiz oranlarının son derece uygun olduğu Ziraat Bankası 2018 konut kredilerinde, kullanacağınız konut kredisine göre çekebileceğiniz kredi tutarı farklılık gösteriyor.

Standart konut kredisi dahilinde 100.000 TL’ye kadar ve diğer konut kredilerinde de evin değerinin %80’ine kadar kredi çekebilme hakkınız bulunuyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here