Taksitli Nakit Avans Nedir?

0
152

Günlük yaşamda nakit ihtiyaçlarınızı veya para sıkıntısını gidermek için kullanılan bir çeşit kredi kartı borcudur.

Taksitli Nakit Avans Kaç Taksite Bölünür

2016 öncesine kadar nakit avans 9 taksite kadar bölüm imkânı vardı. 2016 Nisan ayından sonra çıkan yasalar ile 12 taksite kadar bölüm oluyor.

Taksitli Nakit Avans Ne Kadar Çekilebilir

Kredi kartı limitinden çekilen tutarın faiz oranı düşülerek kalan tutar kadar çekilebilir.

Taksitli Nakit Avans Faiz Oranları Ve Taksite Göre Faizler Nelerdir

Haziran 2018 den sonra nakit avans faiz oranları % 2.89 lira olarak belirlenmiştir. Taksit sayısına göre faiz tutarlarında farklılık vardır. Örneğin 500 lira 12 taksit olarak çekildiği zaman faiz ile birlikte 570 lira ödeme yapılır. Hesap kesim tarihinde taksit tutarı ne kadar ise kredi kartının borç haznesine aktarılır. Borç bakiyesi çoğalır.

Taksitli Nakit Avans Ödenmez İse Ne Olur

Aslında taksitli nakit avans bir nevi kredi kartı borcudur. Nakit Avans kredi kartına bağlı olarak çekilir. Yani kredi kartı borcu ödenmez ise Nakit Avans da ödenmemiş olur.

Taksitli Nakit Avans Nasıl ve Nereden Çekilir?

Nakit avans 4 yol ile çekilir. Taksitli nakit avans nedir? Sorusu ve nasıl çekilir sorusu oldukça çok sorulur.

1-) Bankamatik ATM ‘ sinden Çekilir

Bunu yapabilmek için bağlı bulunduğunuz bankamatiğin ATM’sine kartı takılır. Menüden kredi kartı işlemlerine girilir. Buradan taksitli nakit avans çekme işlemi tıklanır. İlk aşama da çekilecek olan tutar girilir. İkinci aşamada taksit sayısı girilir. Üçüncü aşamada çekilen tutar faiz oranlarının ve ödenecek tutarın gösterildiği ekran gelir. Son olarak gelen ekrana onay verilir. Para saniyeler içinde hesabınıza aktarılır.

2-) Telefon İle Çekilir

Bağlı bulunduğu bankanın 0850 veya 444 ile başlayan numarası aranır. Buradan kartın ön yüzünde bulunan kart numarası ve şifresi tuşlanır. Taksitli nakit avans menüsüne gelinir. İlk önce taksit tutarı girilir. Daha sonra taksit sayısı girilir. Son aşamada ise telesekreter tüm bilgileri saydıktan sonra onay için 1 e basılarak işlem sonlandırılır. Bir de musteri temsilcine bağlanarak bu işlem gerçekleşir.

3-) Mobil Bankacılık Aracılığı İle Çekilir

Bağlı bulunduğunuz mobil bankacılığa giriş yapılır. Buradan kartlarım menüsüne girilir. Açılan sayfada menü olan taksitli nakit avans menüsüne tıklanır. İstenilen tutar ve taksit sayısı girilir. Daha sonra işlemin detaylı bilgisinin olduğu ekran gelir. Son aşama da gelen ekranın altında onay tuşu tıklanır. Para hemen hesabınıza aktarılır.

4-) İnternet Bankacılığı İle Çekilir

Web tarayıcınız arayüzüne bağlı bulunan bankanın adresi yazılır. Bireysel işlemlere girilir. Sonrası mobil bankacılığında uygulanan aşamaların aynısıdır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here