Öğrenciler İçin Avantajlı Krediler

0
132

Öğrencilerin eğitim öğretim dönemleri içerisindeki okul masrafları her aile için büyük önem taşıyor. Bu nedenle birçok aile, çocuklarının okul masraflarını karşılamak ve çocuklarının eğitim ve öğretim durumlarında mağdur olmasını engellemek için bankaların öğrenciler için sunmuş oldukları kredi imkânlarından yararlanıyorlar. Bankalar, öğrencilerin eğitim ve öğretim süresi boyunca ihtiyaçları olan miktarı karşılamaları için uygun şartlarda kredi imkânları sunuyorlar. Bankaların öğrenciler için avantajlı krediler adı altındaki kampanyaları oldukça fazla tutularak, öğrencilerin ve ailelerinin derin nefes almalarını sağlıyor

Öğrenci Kredileri ve Özellikleri

Öğrencilerin eğitim masraflarının karşılanması için kredi veren bankalardan birisi olan Garanti Bankası, 36 aya varan vade seçenekleri ile uygun kredi imkânlarını öğrencilere sunuyor. Öğrencilere sunulan bu kredilerin, faiz oranları ise diğer kredi seçeneklerine göre daha düşük. Bu nedenle öğrencilerin kullanmış oldukları kredileri geri ödemeleri diğer kredi imkânlarına göre daha kolay oluyor. Garanti Bankasının öğrencilere sunmuş olduğu kredi imkânları için istediği tek şart, öğrencilerin öğrenim gördüklerine dair belgeyi ibraz etmeleridir. Aynı şekilde öğrencilere eğitim ve öğretim kredisi imkânı sunan bir başka banka da İş Bankası’dır. İş Bankası da uygun faizli kredi olanakları ile öğrencileri unutmayarak, öğrencilerin eğitimleri süresince ihtiyaçları olan nakit imkânını sağlıyor. İş Bankası da öğrencilere kredi vermesi için öğrenci belgesinin ibraz edilmesini talep ediyor.

50.000 TL’ye Kadar Öğrenim Kredisi

Yapı Kredi Bankası, öğrencilere 50.000 TL’ye kadar öğrenin kredisi sunuyor. Bu kredinin vadesini de 36 ay olarak belirleyerek, öğrencilerin kullanmış oldukları bu kredileri 36 ay boyunca uygun miktarlarda ödemelerini sağlıyor. Kredi ödemelerinde de kolaylık sağlayan Yapı Kredi Bankası, ötelemeli ödeme seçenekleri ile de öğrencilere büyük kolaylıklar sağlıyor.

12 Ay Vade Seçenekli Öğrenim Kredisi

Vakıfbank, öğrencilere 40.000 TL tutarındaki maksimum eğitim ve öğretim kredisini 12 aya kadar vade ile sunuyor. Öğrenciler Vakıfbank’ın sunmuş olduğu bu eğitim kredisinden ailelerinden birisini referans göstererek kullanabiliyorlar.

Bankaların Öğrencilere Sağladığı Kolaylıklar

Bankalar, öğrencilerin eğitim ve öğretim dönemlerindeki masraflarını karşılamaları için esnek ödemeli kredi imkânları sunuyor. Bundaki temel amaç öğrencilerin çok rahat ve kolay bir şekilde ödeme imkânlarını sağlamalarının yanı sıra ailelerinin de ödeme konusunda zorluk yaşamalarını engelliyor. Birçok banka öğrenci kredi ödemelerini artarak ve azalarak kredi ödeme seçenekleri ile sunarak, ödeme kolaylığı sağlıyor. Öğrenci kredilerinden yararlanmak için, bazı bankalar öğrencilerin ailelerinin kefil olmalarını talep ediyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here