Kripto Parayı Bankadan Alabilir miyim?

0
120

Kripto paralar, yeni neslin para birimi anlayışı olarak ön plana çıktıkları için merak konusu olmuşlardır. Bu nedenle kripto parayı bankadan alabilir miyim gibi sorulara sık sık rastlıyoruz. Bitcoin ile tanınırlık yakalayan kripto paralar hakkında merak edilenlere yer verirken, bu paraların gelecekleri konusunda da değerlendirmeler bulabileceksiniz.

Kripto Paraların Satışı Nerelerde Gerçekleştiriliyor?

Kripto paralar, gelecek vaat eden yatırım araçlarından bir tanesidir ve birçok haberde Bitcoin gibi kripto para yatırımlarıyla zenginliği yakalayan insan görebilirsiniz. Kripto paralar, Türkiye’de yeni yeni tanınmaya başlanan bir para birimi olarak yer alıyor ve birçok ekonomist bu para biriminin gelecek vaat ettiği yorumunu yapıyorlar.

Bitcoin, Etherium, Ripple, Litecoin gibi kripto paraların ortaya çıkmasıyla belli konular merak uyandırmaya başlamışlardır. Kripto paraları Türkiye’de bulunan bankalar aracılığıyla alabilmek gibi bir seçeneğiniz henüz bulunmuyor. Bu nedenle yabancı borsalar üzerinden satın alabilme şansına sahipsiniz. Türkiye’de TL bazında kripto para alabildiğiniz bazı borsa kanallarına da yer veriliyor.

TL ile Kripto Para Satın Almak

TL ile kripto para satın alabildiğiniz belli borsalar bulunuyor. Bu borsalarda belli bilgileri sağlamanız durumunda kripto para satın alabiliyorsunuz ve bu kripto para satışı genellikle Bitcoin ile sınırlı kalıyor. İstenen belgeler, fotoğraf ve kimlik belgesi gibi belgeleri kapsıyor. TL ile alım yapılabildiği için kullanışlı bir opsiyondur, fakat yabancı borsaları kripto para alımlarınızda tercih etmeniz anlık fiyatları takip etmeniz açısından daha avantajlı olacaktır.

Kripto Paralar Bankalardan Ne Zaman Temin Edilebilir?

Kripto paraların birçok banka ve ekonomist tarafından gelecek vaat ettiklerinin kabul edilmesiyle birlikte, belli adımlar atılmaya başlanmıştır. Dünya çapında işlem gören büyük bankaların, kendi kripto paralarını piyasaya sürmeleri beklentisi bulunuyor. Fakat Türkiye’de yer alan bankaların henüz böyle adımlar attıklarına dair haberlere ulaşılmış değildir. Bu yüzden kripto paraları bir süre daha yabancı ve Türk kaynaklı internet borsalarından satın almak söz konusu olacaktır. Gelecek vaat ettiğinin kabul edilmesi, ilerleyen dönemlerde Türkiye’deki bankalardan da bu para biriminin dağıtımının yapılmasına dair bir işaret olarak değerlendirilebilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here