Kredi Notunu Yükseltecek 9 Yöntem

0
106

Kredi kartları ya da krediler için onaylanmadığınızı veya finansman için uygun oranlar almadığınızı tespit ederseniz, kredi puanınızda bazı iyileştirmeler yapmanız gerekebilir. İşte kredi notunu yükseltecek 9 yöntem;

  1. Kredi Raporunuzu Sırayla Saklayın

İyi bir kredi notunun tutulması, kredi kartları ve kredilere güvenle başvurmanızı sağlayacaktır.

  1. Faturalarınızı Zamanında Ödeyin

Bu nokta açıkken, tekrarlıyor. Faturalarınızı zamanında ödemek, kredi verenlerinizin kredi raporunuzda görmek istediği şeydir. 150 doların üzerinde gecikmiş bir ödeme, 60 gün sonra kredi raporunuzda bir görünüm oluşturur ve beş yıl boyunca kalır! Kredi geçmişinizdeki bu kara lekeyi önlemek için, bu faturalara dikkat edin ve 60 gün içinde ödeme yapın.

Faturalarınızı takip edebilir ve dakik ödemeleri yapmanıza yardımcı olacak aylık takvim hatırlatıcıları ayarlayabilirsiniz. Ayrıca, bu tür şeylerin üstünde kalmanıza yardımcı olacak düzenli bir otomatik ödeme veya otomatik ödeme planlamayı da düşünebilirsiniz.

  1. Her Ne Pahasına Olursa Olsun Lüks Harcamalardan Kaçının

Bu, salgın gibi ödeme varsayılanlarından kaçınmanız anlamına gelir çünkü bunlar gerçekten kredi puanınızı düşürür ve beş yıl boyunca kredi raporunuzda kalır. Yedi yıla kadar listelenen hatıralar, yargılamalar, iflaslar ve gecekondulardan bahsetmemek. Yanlış faturalandırıldınız ve kullanmadığınız veya satın almadığınız bir şey için ödeme yapmayı reddetmiş olsanız bile, ilk raporun faturasını ödedikten sonra tutarı reddederek kredi raporunuzu koruyabilirsiniz.

  1. Çok Fazla Zorlu Kredi Soruşturmasından Kaçının

Her bir kredi için başvurduğunuz her seferde, potansiyel kredi sağlayıcınızın kredi raporunuzla ilgili bir soruşturma yapması muhtemeldir. Buna, kendi kredi raporunuzu talep ettiğiniz “yumuşak” bir soruşturmanın aksine “zor” bir sorgulama denir. Zorlu soruşturmalar kredi derecenizden birkaç puan alır ve borç verenler bunları olumsuz olarak görmeye eğilimlidir çünkü raporunuzla ilgili çok fazla sayıda soruşturma yapmak, kredileriniz için çaresiz kalmanızı ve kaynaklarınızı iyi yönetmemenizi önerir.

  1. İflastan Sonra Güvenli Bir Kredi Kartı Alın

İflasla karşılaşırsanız, kredi raporunuzu iyi bir kredi ile doldurmaya başlayın. Güvenli bir kredi kartı kullanmak (bu bir banka tasarruf hesabına bağlı) kredinizi yeniden inşa etmenin etkili bir yolu olabilir.

  1. Yüksek Dengeleri Koruyun

Ödül kartınızdaki her şeyi puan için ücretlendirirseniz, örneğin; yeni kredi başvurusu yapmadan önce birkaç ay boyunca nakit veya banka kartına geçin. Kredi verenler, bakiyelerinizi her ay tam olarak ödeyip ödemeyeceğinizi puanınızdan söyleyemez. Ancak kredi puanınızdan, anlık bir anlık görüntüden, kredi limitinize göre çok fazla ücret aldığınızı göreceklerdir. Bu olumsuz olarak görülebilir.

  1. Kredi kartı Borcu Ödemek İçin Kişisel Bir Kredi Alın

Kredi puanınızı, kredi kartı borcunuzu ödeyerek kişisel kredinizle artırabilirsiniz. Kredi faiz oranı da kredi kartı faiz oranlarından daha düşük olacaktır.

  1. Kullanılmayan Kartları İptal Etme

Puanınızın bir kısmı, kullanılan kredinin toplam kullanılabilir krediye oranına bağlıdır. Bir kartın ortadan kaldırılması kredi limitinizi azaltır ve size karşı gelen oranı artırabilir.

  1. Çeşitli Kredi Türlerini Koruyun

Aynı süre zarfında bir otomatik kredi, bir öğrenci kredisi ve kredi kartı faturaları ödeyerek, farklı kredi türlerinden kurtulabilirsiniz. Bu, puanının yüzde 10’unu oluşturur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here