Kredi Kartını Nakite Çevirme

0
184

Kredi kartı kullanan kişiler tüm paralarını buradan harcıyor. Ancak nakit paraya ihtiyaç duydukları anda elleri sıkışıyor. Nakit bulmak ise o kadar kolay olmuyor. Kişilerin kredi kartından nakit olarak para çekmesi mümkün olmuyor. Bankaya kredi için başvuru yapılabilir. Ancak herkese kredi çıkmaz ve çıkan kredilerde yüksek faiz oranlarından verilir. Buda tüketiciyi kredi kartını nakite çevirme gibi farklı yollara itmektedir. Birçok insan kredi kartını nakitte çevirerek para kazanır.

  • Kredi kartını nakitte çevirmek için önerilen 4 yol;
  • Alışveriş siteleri üzerinden alışveriş yaparak
  • Kuyumcular aracılığıyla
  • Cep telefonu satın alarak
  • Fatura ödeyerek

Alışveriş Siteleri Üzerinden Kredi Kartını Nakitte Çevirme

Bu yöntem için iki farklı bilgisayar kullanılıyor. Böylece şüphe çekmeden işinizi yapabiliyorsunuz. Sitede iki gerçek kişi üzerinden hesap açın ve birisinde hayali ürünleri koyarak listeleyin. Akıllı telefon seçtiyseniz bunları kendi hesap bilgilerinizle sisteme ekleyin. Listelenen bu ürünleri daha önce açtığınız hesabınızdan kredi kartı ile satın alın. Yaklaşık iki saat sonra ürünleri satın alma onayını verin. İki gün içerisinde para hesabınıza geçer.

Kuyumcular İle Nakite Çevirme

Bu iş yasal olmadığı için her kuyumcuda yaptıramayabilirsiniz. Bu yüzden mutlaka çncesinde araştırıp krediyi nakite dönüştürebileceğiniz bir kuyumcuyu bulmanız gerekiyor. Daha sonrasında kuyumcuyla anlaşarak taksit ya da peşin alabiliyorsunuz. Bu işlem diğerlerine göre daha az komisyonla gerçekleşir. Başka bir yöntemde ise kuyumcuya gidip kredi kartınızla taksit ile altın alıyorsunuz. Daha sonrasında kredi kartına taksit yaptırdığınız altını başka bir kuyumcuda bozduruyorsunuz. Böylece kredi kartını nakite çeviirmiş oluyorsunuz. Ancak ne kadar kar ya da zarar edeceğinizi ketirmek oldukça zordur. İşçiliği olmayan ve satarken zaarar etmeyeceğiniz bir altını seçemek daha güvenli oolacaktır.

Cep Telefonu Satın Alarak Kredi Kartını Nakitte Çevirme

Cep telefonu satan yerlere gidip önce bir telefon alıyorsunuz. Telefoncu kendi dükkânından bu telefonu kredi kartına taksitli olarak satamıyor. Ancak başka bir dükkâna gidip sizin kredi kartınızla belirli bir komisyon karşılığında satış yapıyor. Sizde kredi kartına karşı telefon alabiliyorsunuz. Daha sonrasında telefonu hiç açmadan sattığınızda elinize nakit para geçiyor.

Fatura Ödeyerek Kredi Kartını Nakitte Çevirmek

İş yerinin ya da bir tanıdığınızın faturalarını kredi kartınızla ödediğiniz zaman karşılığında parayı nakit olarak alacaksınız. Bu yöntemle hem onlar fatura ödemekle uğraşmayacak hem de siz komisyon ödemeden nakit elde edeceksiniz. İnternet bankacılığını kullanarak fatura ödemeyi bildiğiniz takdirde kolayca bu işlemi yapabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here