Garanti Bankası Konut Kredisi 2018

0
138

Garanti Bankası, Türkiye’nin en köklü bankalarından biridir. Her türlü finansal problemlere çözüm bularak, hizmet alanını büyütmüş ve finansal işlemlere hizmet vermektedir. Özellikle Garanti Bankası konut kredisi 2018 faiz oranlarından bahsetmeden önce Garanti Bankası hakkında biraz bilgi sahibi olmak gerekir.

Garanti Bankası; 1946 senesinde ilk kez Ankara’da kurulmuştur. Garanti Bankası, bankacılık alanında her alanda büyüyerek, kurumsal, bireysel, özel, ticari, yatırım bankacılığı da dahil olmak üzere hizmet sunmaktadır. Garanti Bankası, Hollanda ve Romanya’da bulunan uluslar arası ortaklarının yanında hayat sigortası, bireysel emeklilik, portföy finansal kiralama alanlarında önde gelen finansal kurumları ile en büyük bankalardan bir tanesidir.

Konut Kredisi Faiz Oranları

Konut kredisi için Garanti Bankası’nı düşünen kişiler için aşağıdaki yazıyı hazırladık. Öncelikle konut kredisi kullanmadan önce mali durumunuzu çok iyi kontrol etmeniz ve bütçe planı oluşturmanız gerekir. Daha sonra çıkan sonuca göre konut kredisi kullanarak, konut sahibi olmanız gerekir. Hayallerinizde olan eve kavuşmak için Garanti Bankası’ndan konut kredisi kullanabilirsiniz. 2017 senesinde düşen konut kredisi faiz oranları aynı zamanda Garanti Bankası’nda da düşmüş olup, oranlar minimum seviyeye düşerek çok kolay konut sahibi olmanın önü açılmış ve ekonomiye hız vermiştir. 2018 yılında ise konut kredi faiz oranı %2,20’den başlamaktadır. Bu faiz oranı vade arttıkça artış göstermektedir.

Konut Kredisi İçin Gerekli Belgeler

  • Nüfus cüzdanı veya ehliyet belgesi
  • İkametgah belgesi
  • Alınacak konutun tapu belgesi
  • Maaş bordrosu
  • Emekli iseniz emekli cüzdanı
  • Serbest çalışan kişiler için şirket bilgilerini gösteren belgeler

Konut Kredisi için Peşin Ödemesi Ne Kadar Olmalı?

Garanti Bankası’nda alacağınız konutun bedelinin %20 – 25 arasında olan miktarını peşin olarak ödemeniz gerekir. Ekspertizin vereceği rakamın %80’ine kadar size kredi verilir. Konut kredisi alırken Garanti Bankası eğer gerek görürse sizden kefil talep edebilir. Fakat çoğunlukla kefil yerine konuta ipotek olarak teminatı yapılır. Garanti Bankası’nda önemli olan kredi notunuz ve aylık gelirinizdir. Aynı zamanda kredi taksit ödemeniz, aylık gelirinizin toplamının %60’nı geçmemesi gerekir. Eğer ek geliriniz bulunuyor ise Garanti Bankası’na resmi olarak gelirinizi belgelemeniz gerekir. Bu durumda yüksek miktarda veya düşük vadelerde konut kredisi kullanma imkanınız olur.

Garanti Bankası Konut kredisi kullanan kişilere, hayat sigortası, deprem sigortası ve konut sigortası yaptırılması gerekir. Garanti Bankası konut kredi faiz oranlarının düşürülmesi ile sizde kampanyalardan faydalanabilir ve istediğiniz eve kavuşabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here