Ev Kredisi En Fazla Ne Kadar Çekilir?

0
97

Konut kredileri, bireylerin konut sahibi olmak istedikleri zaman devreye giren bir kredi türüdür. Bir evin fiyatını nakit olarak ödemek son derece zor bir yükümlülüktür, bu nedenle bireyler konut kredilerini yüksek tutarlı bu nakit ihtiyacı için tercih ediyorlar. Tercih edilen konut kredileriyle belli bir miktara kadar nakit alabilme imkanı bulunduğu için, ev kredisi en fazla ne kadar çekilir sorusu gündeme gelecektir.

Konut Kredisinde Evin Değerinin Belirlenmesi

Konut kredisine başvurduğunuzda ve talebiniz onaylandığı zaman, ilk olarak satın almayı düşündüğünüz evin değerinin belirlenmesi işlemi yapılacaktır. Konutun değerinin belirlenmesi, bankaya hizmet veren bağımsız bir ekspertiz tarafından gerçekleştiriliyor. Çıkarılan ekspertiz raporunda pek çok bilgiye yer veriliyor ve böylelikle evin genel değeri hesaplanmış oluyor.

Konut kredisi, evin değerinin belirlenmesi ile banka tarafından müşteriye nakit olarak verilecektir. Örneğin evin değeri 300.000 TL tutarında ise, banka size nakit olarak 240.000 TL tahsis eder. Yani bankadan alabileceğiniz kredi tutarı evin değerinin toplam %80’ine eşittir. Bu durumda evin değeri ne kadar yüksek olursa, alabileceğiniz kredi tutarı da bu oranda yükselecektir. Bankalar konut kredileri kapsamında belli tutarlara yer veriyorlar ve bu tutarlar alacağınız konutun değeriyle doğru orantıda yükselebiliyor. Özetlemek gerekirse, bankadan alabileceğiniz kredi tutarı ekspertiz raporunda belirtilen evin değerinin %80’ine tekabül edecektir.

Yüksek Konut Kredisi Veren Bankalar

Konut kredisi ihtiyaçlarınızda bankalarla çalışmak ilk tercih olacaktır. Bu nedenle bankaların konut kredileri karşılaştırılarak, yüksek değerli bir konut kredisi imkanına sahip olabilirsiniz.

Garanti Bankası size sunduğu kampanyasıyla birlikte, 500.000 TL’ye kadar konut kredisi kullanabiliyorsunuz. Genel piyasa değerlerinde de bir konutun değeri yaklaşık bu rakamlara tekabül edeceği için, konut kredisinin sağladığı imkan son derece avantajlıdır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here