Bonus Puan Nasıl Kazanılır?

0
201

Tüm alışverişler için daha uygun şartlarda ödeme yapabilmeyi sağlaması hem nakit ihtiyacında sürekli elinizin altında olması sebebi ile kredi kartı kullanıcıları her geçen gün artmaktadır. Ayrıca alışveriş yaparken puan kazandırması ve kazanılan puanlar ile bedava alışveriş yapılabilmesi kredi kartı kullanımlarını daha cazip hale getiriyor. Bonus puan nasıl kazanılır sorusuna cevap verecek olursak;

Kredi kartlarının farklı sektörlerde anlaşmalı olduğu birçok mağazadan kullanıcılarına özel avantajlar ve indirimler sayesinde daha keyifli alışverişler yapabiliyor ve ödemelerinizi daha kolay yapabiliyorsunuz. Gıda, giyim, ayakkabı, beyaz eşya, ev tekstili, kırtasiye ve elektronik eşya gibi birçok sektörde alışverişlerinizde bonus puan kazanma şansı elde edebiliyorsunuz. Aynı zamanda yapılan bazı kampanyalar sayesinde alışverişlerinizi çak daha fazla taksit ile alabiliyor, indirimlerden faydalanabiliyorsunuz. Bunların yanında çok daha fazla bonus puan kazanabiliyorsunuz.

Kazanılan Bonus Puanları Nasıl Kullanılır?

Bankaların vermiş olduğu kredi kartları ile yapılan alışverişler sonrası bankanın belirlediği oranda bonus puan kazanılmaktadır. Alışverişin yapıldığı market, mağaza ve benzeri yerlerde kredi kartı üyesi ise daha fazla bonus puan kazanma şansı bulunur. Çünkü anlaşmalı işyerlerinden yapılan alışverişler iki veya üç kat daha fazla bonus puan vermektedir. Bu sebeple tüketiciler daha fazla puan kazandıran mağazalardan alışveriş yapmayı tercih etmektedir.

Bonus puanlar, alışveriş sırasında para yerine kullanabilir, aynı zamanda indirimli alışveriş yapma şansı yakalayabilirsiniz. Bonus puan kullanımı sırasında dikkat edilmesi gereken konu, bankanın belirlemiş olduğu son harcama tarihidir. Bu harcama tarihine kadar bonus puanınızı harcamanız gerekir. Verilen tarihten sonra kartınızda biriken puanları kullanmanız mümkün değildir. Bu sebeple kartınıza yüklenen bonus puanları silinmeden kullanmalısınız.

Kazanılan Bonus Puanları Nerelerde Kullanılır?

Kullanılan kredi kartı ile anlaşma yapmış olan yerlerde yapılan harcama tutarı kadar bonus kazanabilirsiniz. Bankanın veya işyerinin hazırladığı kampanya seçeneklerine göre bonus kazanabilmek mümkündür. Kazanılan bonus puanlar, teknoloji marketlerinde, süpermarketlerde ve akaryakıt istasyonlarında daha birçok yerde kullanılabilir.

Bonus Puan Kazandıran Kampanyalar

Bonus kart özellikli kredi kartları ile Türkiye ve yurt dışında bir çok avantajdan faydalanma imkanı bulursunuz. Bonus kart özellikli kredi kartı, birçok seçkin firma ile anlaşmalıdır. Kampanya içerisinde bulunan üye işyerlerinde alışveriş yaptığınız zaman bonus kazanma imkanınız vardır. Kampanya içerisinde tek seferde yapacağınız üye iş yerlerinden giyim, kırtasiye, market sektörlerinde daha fazla bonus kazanma şansınız bulunur. Daha fazla bonus puan kazanmak için üye işyerlerinden alışveriş yapmanızda fayda vardır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here