Bankadaki Hesabınıza Online Nasıl Para Yatırırsınız?

0
319

Banka hesaplarında bulunan tutarlar, internet bankacılığı aracılığıyla, dijital ortamdan her şekilde kullanılabilmektedir. Bankada maaş veya mevduat hesabı bulunan tüm kişiler, hesaplarında artı hesap (nakit) veya avans hesapları (kredili nakit) bulunmak koşuluyla, bankaların bireysel internet şubesinden tüm online işlemleri yapabilirler. Ticaret erbapları veya iş yeri sahiplerinin ise ticari internet şubesi aracılığıyla internet üzerinden ticari hesaplarında nakit bulunması koşuluyla online olarak para yatırabilirler. Banka yetkilileri bankadaki hesabınıza online nasıl para yatırırsınız? Sorusuna en doğru cevabı verecek olan kişilerdir. Banka hesabınıza online para yatırmak için,

1- Bankaların herhangi bir tanesinin bireysel internet şubesi giriş bilgilerinin,

2- Bankaların herhangi bir tanesinin ticari internet şubesi giriş bilgilerinin,

3- Başka bir bankada kişilerin kendi adına hesapları bulunması ve bu hesap numaralarının bilinmesi,

4- Ticaret erbaplarının kendi ad veya firma adlarına başka bir bankada hesaplarının bulunması aynı zamanda iban numaraları ve hesap numaralarının bulunması gerekmektedir.

Bireysel İnternet Bankacılığı Üzerinden Aynı Bankada Bulunan Kendi Hesabına Online Para Göndermek

Bireysel internet bankacılığı şifresi ile bankanın internet şubesine giriş yapıldıktan sonra, para transferleri seçeneği seçilmelidir. Ardından açılacak menüde havale seçeneği tercih edilmeli ardından hesaplarım arası havale seçeneği tercih edilmelidir. Sonraki ekranda gönderen ekranında ve alıcı ekranında kişinin ad soyad bilgileri aynı olarak görüntülenecek yalnızca banka şube bilgileri farklı görüntülenecektir. Bu işlem ne kadarlık tutarın online olarak gönderileceğinin yazılması ile tamamlanmış olmaktadır.

Bireysel İnternet Bankacılığı Üzerinden Başka Bankada Bulunan Kendi Hesabına Online Para Göndermek

Bireysel bankacılık internet şubesine giriş yapıldıktan sonra, para transferleri menüsünün açılması gerekmektedir. Alt başlıklardan EFT seçeneği işaretlenmeli ve alt menüden hesap numarası ya da iban ile bölümü tercih edilmelidir. Seçilen numara para transferini hangi numara ile gerçekleştirileceğine dair işlemdir. Hangi numara tercih edildi ise açılacak olan ekrana o numaranın yazılması gerekmektedir. Ekrana numara girildikten sonra kişinin gönderici adı ve soyadı ile alıcı adı ve soyadı aynı olacaktır. Ardından gönderilmek istenilen EFT tutarı girilir ve online para yatırma işlemi kişinin onay vermesi sonucu gerçekleşmiş olur.

Ticari İnternet Bankacılığı Üzerinden Kendi Hesabına Online Para Yatırmak

Bu işlem için aynı seçeneklerden yararlanılır. Başka banka üzerinde bulunan hesaba para yatırmak için EFT seçeneği, aynı bankada olan hesaba para yatırılmak için havale seçeneği tercih edilir. Bu işlemde tek fark gönderici adının firma adı, alıcı adının ise kişinin kendi adı ve soyadının olmasıdır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here