Bankada Sıra Beklemeden Öne Geçme

0
146

Herkesin en korktuğu şeylerin başında gelir banka işlemlerinde sıra beklemek. Bu sebep ile pek çok banka müşterisi bankada sıra beklemeden öne geçme hesapları yapar ve bunu gerçekleştirmenin yollarını arar. Genel itibari ile bu durum ile karşılaşan insanlar tüm arayışlarına rağmen tatmin edici bir sonuç elde edemez ve sıra beklemeye mahkum kalır. Ancak kişileri bu muztarip durumdan kurtarmak bazı yollar mevcuttur. İşte bankada sıra beklemeden öne geçme yolları;

Banka Kartı ya da Kredi Kartı ile Sıra Numarası Almak

Q Kare kod uygulaması ile kredi kartı ya da banka kartınızı ilgili numara alma cihazına okuttuğunuz takdirde bankanın değerli bir müşterisi olduğunuzu ispatlamış olacaksınız. Bu kapsamda makine normal banka işlemi bekleyen kişilerden sizi ayıracak ve numaranızı diğerlerinden daha ön sıralara alacaktır. Deyim yerinde ise sizi sıra bekleme açısından diğerlerinden kayıracaktır. Ancak şunu unutmamalısınız bankada sıra beklemeden öne geçme yollarından biri olan kredi ya da banka kartınız ile sıra numarası alırken kullandığınız kartın sahibi siz olmalısınız. Aksi bir durumda sıra numarası alırken kullandığınız kart size ait değilse banka personeli işlemleriniz gerçekleştirmeyecektir. Bu sebep ile kullandığınız kartın adınıza olmasına dikkat etmelisiniz.

Müşteri Numarası ya da Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Numarası ile Sıra Numarası Alma

Eğer ki müşterisi olduğunuz banka ya da kredi kartınız yanınızda değilse hiç endişelenmeyin. Sıra numarası veren cihazda yer alan menüden müşteri numarası ya da kimlik numarası ile numara alma işlemlerini tercih ettiğiniz takdirde ekranda sizden istenen bilgileri girmeniz halinde bankada ön sıralara geçebilir ve zamandan tasarruf sağlayabilirsiniz. Tüm bu işlemleri gerçekleştirmiş olduğunuz takdirde yine aynı şekilde bankanın bir müşterisi olduğunuzu ispatlamış olacaksınız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here