Araç Kredisi Faiz Oranları

0
118

Bir araca sahip olmak isteyen kişilerin belirli bir birikmişi yoksa yapacakları ilk işlemlerden biri en yakın bankaya başvuru yaparak bütçelerine uygun olan kredi faiz oranları ile beraber aylık ödeme tutarlarını belirlemek olacaktır. Günümüzde araç kredisi faiz oranları farklılık gösterebiliyor. Değişen ekonomik şartlar ile bu oranlar artış gösterebiliyor. Alacağınız aracın marka modeli yaşı gibi özellikler belirlenerek maaşınıza ve ödeme şeklinize göre banka çalışanları tarafından uygun bir faiz oranlı krediler hazırlanarak sizlere sunuluyor.

İnternet Üzerinden Araç Kredisi Hesaplama

Eğer bankaya gitmeye vaktiniz yoksa İnternet üzerinden bu hizmeti veren firmaların sitelerine girerek alacağınız aracın sıfır mı ikinci el mi olduğunu ilk etapta girerek çekmek istediğiniz kredi tutarını ve vadesini seçerek size en uygun olacak şekilde verilen faiz oranlı araç kredilerini karşınıza çıkarabilirsiniz. İnternet üzerinden size uygun olan bir ödeme seçeneği ile faiz oranlı kredi veren bankaya ilk başvuru işleminizi yapabilirsiniz. Daha sonrasında bıraktığınız telefon numarası ile banka çalışanları tarafından aranarak istenilen evrakların neler olduğunu öğrenip, evrak işlemlerinizi hallettikten sonra bankaya başvuru yapabilirsiniz.

Araç Kredisi Olan Araba Mı Satabilir miyim?

Aldığınız aracın eğer ki kredisi bitmediyse araç satış işlemlerinizi gerçekleştiremezsiniz. Bunun için aracın kredisini kapatmanız gerekecek. Kredi kapatma işleminden sonra aracınızı istediğiniz zaman satışa çıkarabilirsiniz.

Araç Kredisi Vade Süresi Ne Kadardır?

Çekeceğiniz araç kredilerinin faiz oranları 3 aydan 48 aya kadar sürebilir. Maksimum 48 ay vadeli bir araç kredisi çekebilirsiniz. Çekeceğiniz vade süresine göre faiz oranları artış gösterir. Süre uzadıkça ödeyeceğiniz faiz oranları daha fazla olacaktır

Bankalar Araçlara Ne Kadar Kredi Veriyorlar?

Taşıt kredileri ikinci el ya da sıfır araçlar için düzenleniyor. Kredi tutarları bankaların kendi aralarında ki işlemlere ve aracın ikinci el sıfır olmasına göre değişkenlik gösterir. Bankalar genel olarak araçların satış tutarı üzerinden kasko değerlerinin %70 ve %80’ine kadar olan bir ücret için taşıt kredisi verirler. Bu işlemleri yapmalarının nedenleri, bankaların araç kredilerindeki riskleri azaltmaların da etken olan bir yoldur.

Taşıt Kredilerinin Şartları Nelerdir?

İlk olarak 18 yaşından büyük olmanız gerekiyor. Daha sonrasında bir sigorta ve düzenli bir geliriniz olması ve bu işlemleri belgelemeniz gerekiyor. Taşıt kredilerini alabilmek için mevcut çalıştığınız yerde 6 aylık bir süre ile sigortalı olmanız lazım. Tüm bu şartlar sonunda kredi notunuzun yüksek olması araç kredisi çekmeniz için yeterli olacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here