Alışveriş Kredisi Nasıl Alınır?

0
161

Son zamanlarda oldukça sık karşılaşılan alışveriş kredisi, e-ticaret sitelerinde karşımıza çıkıyor. Müşteriler alışveriş kredisini oldukça rahat bir şekilde çekebiliyor. Banka ve mağazaların anlaşmaları neticesinde e-ticaret siteleri, müşterilerine uzun vade seçenekleriyle kredi imkânı sunuyor. Alışveriş kredisi nasıl alınır? Bazı bankalar bir aydan on iki aya kadar alışveriş kredisi sunarken bazı bankalar ise özel ve faizsiz olarak on iki aya varan alışveriş kredisi sunuyorlar. Nakit ile istediği ürünü alamayan bazı müşteriler, binlerce liralık ürünleri alışveriş kredisi çekerek almaya ve teknolojik ürünleri de bu yolla edinmeye çalışıyor. Alışveriş kredisi almak için ise bazı zamanlar SMS ile başvuru yaptıktan sonra mağazaya uğrayarak, bazı mağazalarda ve sitelerde ise SMs sonrasında doğrudan onay alınması durumunda ürün anında teslim alınabilir. Bazı e ticaret sitelerinde, MediaMarkt ve Hepsiburada gibi sitelerde alışveriş kredilerinde ilk olarak nakit ödeme yapılır ve daha sonra ise banka hesabına nakit olarak kredi tutarı yatırılır.

Alışveriş Kredisi Online Bankacılıktan Başvurulabilir mi?

İş bankası ile alışveriş kredisi imkânı sunan sistem üzerinde çalışmalarını tamamlayıp bunu web sayfasında duyuran Hepsiburada, alışveriş kredisi çekmek isteyen müşterilerinden sadece iş bankasına sahip olanlara kredi imkânı sunuyor. İş bankası hesabı olmayanlar ise alışveriş kredisinden faydalanamıyor. Alışveriş kredisi seçeneği sunan bir diğer banka ise Fiba Bank’tır. Vatan Bilgisayar tarafından alışveriş kredisi seçeneği sunulan müşteriler on iki aylık bir süre zarfında herhangi bir faiz olmadan akıllı telefon satın alma imkanı elde ediyor. Kampanyalar şimdilik sınırlı süre ve stoğa sahip olduğu için ileri zamanlarda çeşitli kampanyaların oluşturulacağı bekleniyor.

İş Bankası Anında Alışveriş Kredisi

İş bankası tarafından sunulan anında alışveriş kredisi, internet alışverişlerinde müşterilerin hayatını kurtarıyor. Bu kredi ile epptavm, genpa ve hepsiburada üzerinden yapılacak alışverişlerde 48 aya kadar istenilen vadede kredi kullanılabilir ve istenilen ürün satın alınabilir. Kredi taksit ödemeleri ise işcep, bankamatikler veya internet şubesinden veya en yakın iş bankası şubesinden yapılabilir.

Garanti Alışveriş Kredisi

Anlaşmalı firmalar ile 750 ila 15 bin TL arasında yapılacak alışverişlerde üç aydan kırk sekiz aya kadar taksit imkanı sunan garanti alışveriş kredisi ile istenilen ürünler daha kolay bir şekilde alınabilir.

Fibabank Alışveriş Kredisi

Vatan bilgisayar ve Fibabank aralarında yaptığı anlaşma ile kredi kartına ihtiyaç duymadan cep telefonu alma imkânı sunuyor. Peşin ödeyecek parası olmayan müşteriler Fibabank ve vatan bilgisayar anlaşması gereği sekiz taksit seçeneğiyle cep telefonu sahibi olabiliyor. Yani cep telefonu fiyatı kadar kredi çekilebilir ve cep telefonu sekiz taksit ile alınabilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here